T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ERZURUM’DA İL DEĞERLENDİRMESİ

Güncelleme Tarihi: 19/12/2017
ERZURUM’DA İL DEĞERLENDİRMESİ

Sağlık Bakanlığı Erzurum İl Değerlendirme Toplantısı 25-26 Şubat 2017 Cumartesi ve Pazar günleri Erzurum’da yapıldı.
MANŞET: 

Sağlık Bakanlığı Erzurum İl Değerlendirme Toplantısı 25-26 Şubat 2017 Cumartesi ve Pazar günleri Erzurum’da yapıldı. T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ başkanlığında Bakanlık merkez teşkilatı bürokratlarından müsteşar yardımcıları, genel müdürler, kurum başkanları, genel müdür yardımcıları, kurum başkan yardımcıları ve daire başkanlarının katıldığı toplantıda Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN da genel müdür yardımcısı ve daire başkanlarından oluşan kurum ekibi ile birlikte toplantıda hazır bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıya mülki amirler de katılım gösterdi. Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı ile taşra teşkilatı ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği Erzurum İl Değerlendirmesi il faaliyetlerinin yerinde incelenmesi bakımından önemli bir fırsatı da beraberinde getirdi.

Erzurum’daki Sağlık Yatırımlarının da değerlendirildiği toplantı öncesinde Cumartesi günü yapımı devam eden 1450 Yataklı Erzurum Sağlık Kampüsü’nün şantiyesi de Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN ve genel müdür yardımcısı ile daire başkanlarından oluşan heyeti tarafından gezildi. Şantiye sahasında denetimlerde bulunan TAFLAN gerekli gördüğü şantiyenin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması hususunda gerek yüklenici firmaya gerekse idareye düşen noktalarda ekibine talimatlarını verdi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Prof. Dr. İrfan ŞENCAN ile birlikte Erzurum’da faaliyet gösteren birinci basamak sağlık tesislerini yerinde inceleyen Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN yeni yapılacak olan birinci basamak sağlık tesisleri için de Kurum Başkanı eşliğinde gerekli planlamalara nihai halini verdi.

Cumartesi akşam saha koordinatörleri ile Pazar Günü de bakanlık bürokratları ve il yöneticileri ile Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ başkanlığında gerçekleştirilen Erzurum İl Değerlendirme toplantısına mülki amirler, üniversitelerin rektörleri ve idarecileri ile yerel yöneticiler de iştirak ettiler. Erzurum’daki sağlık hizmetlerinin nicelik ve nitelik olarak daha da ileriye taşınması noktasında yerinde inceleme, denetleme ve müzakere ile Erzurum Sağlık Bakanlığı faaliyetleri hakkında Bakan AKDAĞ gerekli kararları alarak ilgilileri talimatlandırdı. Bakan AKDAĞ yapmış olduğu basın toplantısında inşaatı devam eden 1450 Yataklı Erzurum Sağlık Kampüsünün bu yıl sonu, önümüzdeki yılın başı gibi tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek obezite ile mücadele ve daha sağlıklı bir yaşam için Sağlıklı Yaşam Merkezlerini hayata geçireceklerini söyledi. İçerisinde egzersiz için gerekli fiziki altyapının yanında aile hekimleri, diyetisyenler, psikologlar ve hemşireler ile vatandaşımızın beslenme ve kilo anlamında yaşamlarını daha sağlıklı bir hale getirmek için Sağlıklı Yaşam Merkezi projelerini Erzurum da dahil olmak üzere ülkemizin dört bir yanına inşa edeceklerini belirtti.

Erzurum İli bazında Sağlık hizmetlerinin tüm yönü ile değerlendirildiği toplantı sonrası gerek merkez gerekse taşra teşkilatı Erzurumlu vatandaşların almış oldukları sağlık hizmetlerinin kalitesinin koyulan hedef doğrultusunda gerçekleştirilmesi yönünde gerekli adımları 


                   100100cthumb8033,galeri3jpg.png                 100100cthumb8025,galeri1jpg.png