T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ISPARTA’DA İL DEĞERLENDİRMESİ

Güncelleme Tarihi: 19/12/2017ISPARTA’DA İL DEĞERLENDİRMESİ

 

Isparta’da Sağlık alanındaki tüm gelişmelerin ele alındığı İl Değerlendirme Toplantısı sorunların yerinde tespiti ve çözümü imkanını beraberinde getirdi.

T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ Isparta İl Değerlendirme Toplantısını yapmak üzere Isparta’ya geldi. Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdürler, Kurum Başkanları, Genel müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları’nın da katıldığı İl Değerlendirmesinde T.C. Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN da hazır bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü konularının değerlendirildiği toplantıya İl İdari ve Mülki Amirleri de katılmak sureti ile Bakan Bey’in başkanlığında merkez ve taşra teşkilatı bir araya geldi.

Isparta’da Sağlık alanındaki tüm gelişmelerin ele alındığı İl Değerlendirme Toplantısı sorunların yerinde tespiti ve çözümü imkanını beraberinde getirdi. Öte yandan Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü kontrolörlüğünde yapımı hızla devam eden 755 Yataklı Isparta Şehir Hastanesi de Bakan Bey başkanlığındaki heyet tarafından ziyaret edildi. Recep AKDAĞ; Nitelikli Yatak anlayışı ile her hastaya 28+5m2 tek kişilik odalarda WC, banyo, elbise dolabı, buzdolabı, TV, çalışma masası ve sandalyesi ile yatak olma özelliğine sahip refakatçi koltuğu sunulan beş yıldızlı otel konforundaki Isparta Şehir Hastanesi Şantiyesini detaylı bir şekilde gezdi. Bakan Akdağ’a Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN ve ekibi ile yüklenici firma yetkilileri Şehir Hastanesi hakkında yerinde bilgilendirme yaptı. Şehir Hastanesi’ni gezen Akdağ lüzumlu gördüğü konuları yetkililere talimatlandırdı. Yaklaşık 220.000 m2’lik kapalı alana sahip bir şekilde inşa edilen Isparta Şehir Hastanesinde kapalı otopark, yürüyen merdiven, deprem anında ve sonrasında sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve kesintisiz olarak sürdürülmesini sağlayan izolatör sistemleri, yeşil çatı sistemleri, yağmur suyu toplama sistemleri, enerji verimliliği ve ikincil enerji kaynağı noktasında tirjenerasyon sistemleri bulunuyor. Isparta Şehir Hastanesi’nin 2017 Yılı Mart Ayı’nda hizmete girmesi planlanıyor.