T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAĞLIK YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRÜ ISPARTA ŞEHİR HASTANESİNDE

Güncelleme Tarihi: 19/12/2017

st.PNG

SAĞLIK YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRÜ ISPARTA ŞEHİR HASTANESİNDE

Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN Isparta’da yapımı devam eden 755 Yataklı Isparta Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN Isparta’da yapımı devam eden 755 Yataklı Isparta Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Isparta’da yapımı devam eden Şehir Hastanesinde;

-          Her biri 30 m2 genişliğinde; içerisinde WC ve banyodan müteşekkil ıslak hacimin yer aldığı; elbise dolabı, buzdolabı, TV ve yatak olma özelliğine sahip refakatçi koltuğu bulunan beş yıldızlı otel konforunda tek kişilik odalar olacak.

-          Tek kişilik odaların sahip olduğu tüm özellikleri içerisinde barındıran çift kişilik odalar ise 40 m2 genişliğinde olacak.

-          Hasta ve refakatçi mahremiyetinin en üst seviyede korunacağı Isparta Şehir Hastanesi, ihtiyaç duyulan her dalda sağlık hizmetini tek bir kampüs içinde verecek. Böylece vatandaşlarımız başka bir hastaneye gitmeden tek bir kampüs içinde tedavilerini gerçekleştirebilecek.

-          Kapalı otopark ile hastanede polikliniklere erişim hava koşullarından bağımsız olarak hızlı bir şekilde gerçekleşecek.

-          Hasta ve yakınlarının hastane içi ulaşımlarını kolaylaştırmak adına yürüyen merdivenler bulunacak.

-          Enerji kaynağı noktasında ikincil enerji kaynağı sağlayan, sıcak su kullanımına katkı sunan son teknoloji ürünü trijenerasyon sistemi bulunacak.

-          Deprem anında ve sonrasında hastanede sağlık hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devamını sağlayan izolatör sistemi yer alacak.

-          Hastalarımızın uzak yerlerden hızlı bir şekilde hastaneye ulaşımlarını sağlamak ve hastanede yatan hastalarımızın başka bir yere nakli gerektiğinde en kısa zamanda bunu gerçekleştirmek üzere helikopterin iniş kalkış yapabileceği heliped inşa edilecek.

-          Yeşil çatı sistemi ile vatandaşlarımızın ferah, yeşil alanlarda nefes almaları sağlanacak.

-          Renk tercihleri iç mimaride en iyi şekilde kullanımda olacak, böylece hastalarımızın hastane psikolojisinden uzaklaşarak rahatlamalarına vesile olunacak.

Isparta’ya günümüze kadar yapılan en büyük yatırımlardan biri olan Isparta Şehir Hastanesinin sayılan tüm özellikleri ile doğru bir şekilde hayata geçirilmesi yönünde gerekli adımların atılması için yerinde incelemelerde bulunan Sağlık Yatırımları Genel Müdürü TAFLAN; yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı, hastane içindeki imalatları gözlemledi. 2017 Yılı Mart Ayı içerinde Isparta Şehir Hastanesini açmayı hedeflediklerini belirten TAFLAN, Isparta’ya kazandırılacak Şehir Hastanesi’ni zamanında yetiştirmek için gerekenleri saha yetkililerine talimatlandırıp, bu talimatları yerine getirmek için 24 saat çalışan şantiye personeline şükranlarını bildirdi.