T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

KONYA ŞEHİR HASTANESİNİN TEMELİNİ CUMHURBAŞKANI ATTI

Güncelleme Tarihi: 19/12/2017

600600p857EDNmainDSC_0910_1170x348.jpg


KONYA ŞEHİR HASTANESİNİN TEMELİNİ CUMHURBAŞKANI ATTI

KONYA ŞEHİR HASTANESİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü’nün temel atma töreni T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tören alanına canlı bağlantısı ile T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN, ilgili Bakanlık bürokratları, yüklenici firma yöneticileri ve Karatay Belediyesi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Karatay’da yapılan temel atma için Kılıçaslan Meydanından T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile bağlantı kuran T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Konya Şehir Hastanesi hakkında Cumhurbaşkanı’na bilgilendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN start vermesi ile Konya Şehir Hastanesinin temeli atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan:’’  ‘’ dedi.

Kamu Özel İşbirliği Modeli ile yapılacak olan Konya Şehir Hastanesi’ne ilişkin T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ:’’  ‘’ dedi.

616.000 m2’lik alana inşa edilen Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü, nitelikli yatakları ile hastalara hizmet verecek. Konya Şehir Hastanesi’nde 35 m2 genişliğinde tek kişilik, 40 m2 genişliğinde çift kişilik odalarda WC, banyo, elbise dolabı, buzdolabı, yatak özellikli refakatçi koltuğu ve TV gibi imkanlarla beş yıldızlı otel konforunda hizmet verilecek.

Hastaların, branşlarına göre Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsünde, Şehir Hastaneleri’nin temel bir özelliği olarak, başka herhangi bir hastaneye gerek kalmaksızın tek bir kampüs içinde ihtiyaç duyduğu her alandan sağlık hizmetine erişimi sağlanacak.

Hasta ve yakınları araçları ile kapalı otopark hizmeti sayesinde hava koşullarından etkilenmeksizin polikliniklere direk ulaşabilecek.

Yürüyen merdivenler ile hastalarımızın, daha az enerji tüketerek hastane içi ulaşımları sağlanmış olacak.

Hastanede yer alan heliped sayesinde en hızlı şekilde havadan helikopter ile hasta nakli imkanı vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.

Hastanenin enerji sistemine katkı sunmak ve ikincil enerji kaynağı sağlamak adına Trijenerasyon sistemi kurulacak.

Binalar akıllı otomasyon sistemine sahip olacak, böylece işletme kolaylığı sağlanacak.

               100100cthumbDSC_0702.JPG               100100cthumbDSC_0711.JPG             100100cthumbyi-20161014-konya-29-hitap.jpg