T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

1038 Yatak Kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi Yükseliyor

Güncelleme Tarihi: 20/04/2018

elazigsehir.jpg

ELAZIĞ’DA ŞEHİR HASTANESİ YÜKSELİYOR

Modern yapısı, güçlü altyapısı ve teknolojik yatırımlarıyla Elazığ’da şehir hastanesi yükseliyor. Bölgede birçok ilke imza atacak, bin 38 yatak kapasiteli dev projenin sonbaharda tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün kamu özel işbirliği projesi kapsamında yaptırdığı Elazığ Şehir Hastanesi’nin yüzde 76.18'i tamamlandı. 355 bin metrekare kapalı alana kurulu hastane şehrin en büyük projesi olarak birçok ilki bünyesinde barındıracak. Hastane sağlık alanında son teknoloji cihazlarla hizmet verecek. Bina sahip olduğu teknik özellikleriyle de en yüksek standartlara sahip. Binada dünyanın en ileri teknolojisine sahip 872 deprem izolatörü kullanıldı. Binanın tümü otomasyon sistemiyle donatıldı. Elazığ Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi, büyüklüğü, üstün teknolojisi ve depreme dayanıklı tasarımıyla bölgenin tüm sağlık ihtiyaçlarına çözüm olmayı hedefliyor.

Sadece Elazığ’a değil, bölgedeki diğer illerden gelen hastalara da hizmet verecek, şifa dağıtacak. Hastanenin 227 adet poliklinik odası, 37 adet ameliyathane, 25 adet hemodiyaliz ünitesi, 160 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olması öngörülüyor. Yatan hastalar için odaların büyük çoğunluğu tek kişilik tasarlandı. Tek kişilik odaların sayısı 334. Çift kişilik odaların sayısı ise 169.