T.C Sağlık Bakanlığı
Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bozüyük Devlet Hastanesi

Güncelleme Tarihi: 09/10/2018

bozüyük kapak.jpg

                                                                                                                        Bozüyük yeni hastanesine kavuşmayı bekliyor

             Bilecik’in Bozüyük ilçesi 250 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesine kavuşacak. İhale süreci tamamlandı, en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak.

             Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, genel bütçe yatırımları kapsamında hayata geçirdiği projelerine hız kaybetmeden devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında, çok daha modern koşullarda hizmet verecek yeni sağlık tesisleri yapılıyor, var olan sağlık tesisleri güçlendiriliyor. Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak hastane toplam 250 yatak kapasitesine sahip olacak. İhale süreci tamamlandı,  hastanenin yapılacağı arazinin teslimi yapıldı.  

             İnşaat tamamlandığında Bozüyük ilçesi, daha modern, güçlü, modern teknoloji ile donatılmış altyapıya sahip bir devlet hastanesine kavuşmuş olacak. Hastane 59 adet tek yataklı, 48 adet iki yataklı oda ile hizmet verecek. Ayrıca 6 suit oda planlaması yapıldı. Diyaliz ünitesinde 20 yatak  yer alacak. Görüntüleme cihazlarında ise MR sayısı 1, röntgen sayısı 4, mamografi sayısı 1, ultrason sayısı 4 olarak projede yer aldı. 
Toplam 9 bloktan oluşacak hastanede poliklinik sayısı 65, yataklı klinik sayısı 12, ameliyathane sayısı 10 olacak. Genel yoğun bakım 34, yeni doğan yoğun bakımın ise 8 yatağa sahip olması planlanıyor. Sağlık hizmetinin yanı sıra çeşitli toplantılar, organizasyonlar için hizmet verecek konferans, seminer salonu gibi alanlar projede unutulmadı. 264 kişilik konferans salonu, 90 kişilik seminer salonu planlaması yapıldı. Hastane ve çevresinde park sıkıntısı yaşanmaması için açık ve kapalı 2 ayrı otopark planlaması yapıldı. Buna göre açık otopark kapasitesi 157, kapalı otopark kapasitesi 122.